Bingöl Devlet Hastanesi´nde Koroner Anjiyografi ünitesi açıldı

08.07.2017 15:59:04 tarihinde eklendi, 557 kez okundu
BİNGÖL Devlet Hastanesi´nde açılan Koroner Anjiyografi ünitesinde 3 günde 12 hastaya anjiyo yapıldı.

Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Bayındır, Devlet Hastanesi'nde kurulan anjiyografi ünitesini ziyaret etti. Bayındır'ın ziyaretine, hastanede Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Uzman Doktorlar Meryem Kara, Murat Harman, Murat Gök, Mert Evlice ve Muhammed Süleymanoğlu eşlik etti. Yapılan operasyonlar hakkında doktorlardan bilgi alan Bayındır, burada gazetecilere yaptığı açıklamada kentte anjiyografi ünitesinin eksikliğinden dolayı çevre illere sevklerin olduğunu, açılan ünite ile sevklerin önemli ölçüde azalacağını söyledi.

3 günde 12 hastaya anjiyo işlemi uygulandığını aktaran Bayındır, "Bingöl Devlet Hastanesi Koroner Anjiyografi ünitemizi 5 Temmuz tarihinde açtık. Bu Bingöl için iyi bir hizmet. Açtığımız ilk gün 4 hastamıza anjiyo yaptık. Bugün itibariyle 12 hastamıza başarılı bir şekilde anjiyo yapıldı. Bu anjiyolardan 4'ü, hastanemize kalp krizi ile başvuran hastalardı. 5 kişilik kardiyoloji uzmanlarından oluşan ekibimiz var. Doktorlarımız da kendi branşlarında son derece başarılılar. Bundan sonra kalp krizlerini il dışına sevk etmeyeceğiz."diye konuştu. 

Daha önce Devlet Hastanesi'nden çevre illere anjiyo işlemi için 190 hastanın sevk edildiğini açıklayan Bayındır, "Kalp hastalıkları, ülkemizde sıkça rastlanan hastalıklardan bir tanesidir. Maalesef sonucu ölümle biten hastalıklardan biridir. İlimizde bugüne kadar bir eksiklik olan Anjiyo ünitesini açmış bulunmaktayız. Daha önce ayda ortalama 190 hastamız anjiyo işlemi için çevre illere sevk ediliyordu. Hemen her gün bir hastamızda da kalp krizi nedeniyle acil şartlarda ambulanslarla il dışına sevk yapılıyordu. Ortalama ayda il dışına acil kalp krizi nedeniyle de 30 hasta sevkimiz olurdu. Ancak Anjiyografi ünitemizin açılmasıyla artık kalp krizlerine yerinde müdahale edebileceğiz. 3 gün içerisinde 12 hastamıza Anjiyo işlemi uygulandı. Yapılan anjiyolarda bu güne kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadık" diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS