Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde 1. Uluslar arası Tuz Terapi Çalıştayı gerçekleştirildi

09.07.2017 20:34:11 tarihinde eklendi, 621 kez okundu
Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın girişimi ve öncülüğünde Iğdır Üniversitesi tarafından Iğdır Tuzluca ilçesinde 1. Uluslar arası Tuz Terapi Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya yurt içi ve yurt dışından önemli isimler katıldı.

Tuzluca Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda açılışı yapılan çalıştaya Iğdır Vali Yardımcısı Harun Yücel, Dr. Mehmet Hakkı Alma resmi kurum müdürleri ve personelleri başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Tuzluca’da bulunan Tuz Mağaralarının başta sağlık turizmi olmak üzere pek çok sektörde değer üretebilecek kapasitesine vurgu yapılan çalıştayın açılış konuşmasını yapan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma “Iğdır üniversitesi olarak bir çok çalışmaya imza atacağız. Böylelikle Üniversite dediğimizde Sağlık turizmi, tarım, ticari konuda lojistikte çok önemli bunları getirmek istiyoruz. Bu sempozyum akabinde iyi bir rapor sunup hükümetimizi yönlendirip gerek YÖK olsun, gerekse bakanlığımızla ciddi bir çalışmayı planlıyoruz. Bu sempozyuma yurt dışından katılanlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Zahmet edip geldiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Sempozyumun hazırlanmasında emeği geçen ve sponsor olan herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

Çalıştaya konuşmacı olarak katılan İstanbul Tıp Fakültesi akademisyenleri Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle, Prof. Dr. Mine Karagülle tuz mağaralarının Speleoterapi (Mağara Tedavisi) açısından önemine değindiler. Çalıştayın yurtdışından da katılımcıları vardı. Tuz mağaralarının faydalarını sağlık alanında önemli çalışmalar yaparak ortaya koyan Prof.Dr Gregory Z. Fainburg(Rusya), Dr. Jacek Chojnowski(Polonya) ve Dr. John Munteanu(Romanya) davetlilere oldukça önemli bilgiler paylaşıldı.Daha sonra tuz mağarası içerisinde akşam yemeğinin verilmesiyle, program sona erdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS