Harran Üniversitesi tarım alanındaki projeleri destekliyor

21.07.2017 16:23:43 tarihinde eklendi, 517 kez okundu
Şanlıurfa’da ilki düzenlenen Harran I.Uluslararası AR-GE Proje Pazarı ile Harran Üniversitesi tarım alanındaki projeler destek veriyor.

Şanlıurfa Teknokentte, bu yıl birincisi düzenlenen Harran Uluslararası AR-GE proje pazarında, 17 ana temada toplam 198 proje yer almış, bu temalardan özellikle Gıda ve Tarım Teknolojileri alanında 27 proje sunulmuştu. Harran Üniversitesi ile Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası (ŞUTSO) işbirliğinde ‘TÜBİTAK 1503 - Proje Pazarları Destekleme Programı’ desteğiyle, tarım alanındaki tüm projelere destek verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Bu projelerden tarım alanında bölgeyi ilgilendiren pamuk, organik tarım ve fıstık ile ilgili olarak sunulan projelere yönelik çalışmalara hız verdik.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da üzerinde durduğu bir konu olan, Şanlıurfamızı tarımın başkenti yapmak için üniversite olarak üzerimize düşen tüm görevleri yapacağız” diye konuştu. Gıda ve Tarım Teknolojileri alanında sunulan projelere destek verdiklerini belirten Harran I. Uluslararası AR-GE Proje Pazarı etkinlik sorumlusu Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gencay Sarıışık, "Şanlıurfa, çok verimli topraklara sahip bir bölgede yer alıyor. Şanlıurfa’da bulunan yetiştiricilerin katma değeri yüksek ürüne yönelmesi büyük önem taşıyor. Proje desteklerimizle bereketli topraklarımızdan en üst seviyede verim alınmasını sağlayacağına inanıyorum. Tarım alanında başarılı görülen projelerinin hayata geçmesi için Harran Üniversitesi tarafından destek verilmektedir. Bu projelerin sonuçlanması durumunda bölgemizin en önemli sektörü olan tarım yeniden şekillenecektir” dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS