´AB ve Türkiye arasında çok güzel bir iş birliği var´

04.10.2017 16:08:26 tarihinde eklendi, 479 kez okundu
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Berger, "Avrupa Birliği ve Türkiye arasında gerçekten çok güzel bir iş birliği var. Birlikte çalıştığımız zaman çok şey başarabileceğimizi biliyorum." dedi.

Mardin'de dünden bu yana temaslarını sürdüren Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile beraberindeki AB üyesi ülkelerin büyükelçileri, Avrupa Birliği fonlarıyla UNICEF ve Mülteci Eğitim Vakfı iş birliğiyle Kızıltepe ilçesinde hayata geçirilen "Benim Hayatım" Dil, Eğitim ve Gençlik Merkezi'ndeki çocuklar ve gençlerle bir araya geldi.

Burada çocuklar ve gençler tarafından hazırlanan gösterilere, bazı büyükelçiler enstrüman çalarak, bazıları da şarkı söyleyerek katıldı.

Berger ve beraberindeki heyet, daha sonra eski Mardin'deki Birinci Cadde'de proje kapsamında yapılan restorasyon çalışmasıyla ilgili incelemelerde bulundu, esnafı ziyaret etti.

Esnafın ikram ettiği dibek kahvesinden içen, badem şekerini tadan büyükelçiler, gösterilen misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Heyet üyeleri, çarşıda Mardin'in yöresel ürünlerinden satın aldı.

Berger, esnaf ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, dün kentte hayata geçirilen bazı AB finansmanlı projelerle ilgili bilgi aldıklarını söyledi.

Bugün daha çok uygulamaya konulan projeleri yerinde görmek istediklerini anlatan Berger, gezdikleri caddenin destekledikleri projeler için güzel bir örnek olduğunu kaydetti.

Berger, "Belediye ve valilikle buranın restorasyonunu gerçekleştirdik. Çok güzel sonuçlar verdi. Buraya daha fazla turistin çekilmesine imkan sağlayacak. Bu çerçevede iş camiası, belediye ve mimarlarla iş birliği içinde çalışıyoruz. AB ve Türkiye arasında gerçekten çok güzel bir iş birliği var. Birlikte çalıştığımız zaman çok şey başarabileceğimizi biliyorum." diye konuştu.

AB'ye üye ülkelerden bazı meslektaşlarının da burada neler yapıldığını görme imkanı bulduğuna işaret eden Berger, şunları kaydetti:

"Onlar da Türk yetkilileriyle iş birliğimizde bizleri destekliyor. Gün içinde daha başka projeleri de ziyaret edeceğiz. Önemli gördüğümüz projelerden biri de atıksu arıtma tesisi. Umarım bu ziyaret, meslektaşlarımı tekrar turist olarak buraya gelme konusunda ikna eder. Ben de buraya turist olarak tekrar gelmeyi ümit ediyorum."


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS