TED Müdürler Toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı

13.10.2017 16:07:29 tarihinde eklendi, 533 kez okundu
Türk Eğitim Derneği (TED) Okullarının 16.Müdürler Toplantısı, Şanlıurfa’daki kolejin ev sahipliğinde başladı. Üç gün sürecek toplantıda geçtiğimiz yılın değerlendirmesi yapılarak, gelecek dönemin stratejisi belirlenecek.

Şanlıurfa’daki bir otelde gerçekleştirilen 16. Müdürler Toplantısına TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Genel Müdürü Sevinç Atabay ile Türkiye ve Kıbrıs’taki okullarında eğitim veren 38 okul müdürü katılıyor.

Toplantıda, 2016-2017 eğitim öğretim döneminin genel değerlendirmesi yapılarak, 2017-2018 eğitim öğretim dönemi stratejisi belirlenecek. TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, toplantıyı her yıl farklı bir ilde düzenlediklerini belirterek, “Bu yıl Şanlıurfa’da bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Pehlivanoğlu, geleneksel müdürler toplantısında yıllık stratejiler ve eksikliklerin belirlendiğini, gelecek yıllarda neler yapılması gerektiğinin tartışıldığını söyleyerek, ülkenin genel eğitim politikaları üzerine görüşlerin de paylaşıldığı toplantıya katılan okul müdürlerinin, alınan kararları kendi okullarında uyguladıklarını dile getirdi.

Pehlivanoğlu, toplantıya katılan müdürlerin Peygamberler Şehrini tanıma ve insanlık tarihinin en eski yerleşim bölgesi olan Göbeklitepe’yi gezme fırsatı bulacaklarını da kaydetti.

Eğitim ve bilgilendirme

16. Müdürler Toplantısının ev sahipliğini üstlenen TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat ise, üst yönetim ve okul müdürlerini Şanlıurfa’da ağırlamanın gurunu yaşadıklarını söyledi. Toplantıya Türkiye ve Kıbrıs dahil olmak üzere 38 müdürün katıldığını belirten Şamat, “3 gün sürecek toplantıda eğitim çalışmalarımız ve müdürlerimize yönelik mesleki ve kişisel gelişim eğitim çalışmaları ve bilgilendirme toplantıları olacak” dedi.

Geçen eğitim döneminin değerlendirmesini yapacaklarını da belirten Şamat,“Genel Merkezden gelen uzmanlarımız ve okul müdürlerimizle okullarda yaptığımız çalışmaların yansımalarını paylaşacağız. Kısacası 1 yıllık çalışmalarımızı kendi aramızda değerlendirip, bu yıl yapacağımız çalışmaların alt yapısını hazırlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Şanlıurfa’yı da gezecekler

Toplantının sadece eğitimle sınırlı olmadığını dile getiren Şamat, konuk okul müdürlerinin Şanlıurfa’yı tanıma imkanı bulacağını da kaydederek, “Konuklarımızın çoğu Şanlıurfa’ya ilk kez geliyor. Eğitim çalışmalarından artan zamanlarda kentimizin tarihi ve turistik bölgelerine gezi düzenleyerek Şanlıurfa’mızı misafirlerimize tanıtacağız” ifadelerini kullandı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS