Çiftçi,Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin inşaat çalışmalarını inceledi

30.10.2017 21:16:02 tarihinde eklendi, 441 kez okundu
Şanlıurfa’da yapımı devam eden Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin inşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şey demektir" dedi.

Şanlıurfa’da gençlere yönelik spor ve sanatsal faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesinin Karaköprü ilçesinde yapımına devam ettiği Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin inşaat çalışmaları hızla yükseliyor. Karaköprü Orman Bölge Müdürlüğü bitişiğinde 30 bin metrekareden oluşan Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası projesinde 18 adet farklı oyun grubu, macera parkuru, masa tenis alanları, langırt oyun masaları, 10 kaydırak, yüksek halatla tırmanma parkuru, biyolojik gölet, su oyun alanı, kum havuzu, oturma birimleri, piknik alanları, kamelyalar, trambolin, tırmanma duvarı, boyama duvarı, kuru havuzları yer alıyor. Şanlıurfalı çocuk ve gençlerin hizmetine sunulacak olan tesisin inşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, teknik ekipten yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çocukların geleceği için hizmet ettiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Çocuk Oyun Dünyası hem çocuklarımız için macera alanı oluşturabilme, hem de ailelerin onlarla birlikte gelip bu alanda dinlenebileceği ve onlarla birlikte vakit geçirebilecekleri alanları oluşturuyoruz. Yüzde 80 düzeyinde çalışmalar tamamlandı. Çevre ve peyzaj düzenlemeleri, çocuk oyun gruplarının ünitelerininin yerleştirilmesi kaldı ve ince detay işler tamamlanacak. Biyolojik göletin yalıtımı ile bunların üst yapı çalışmaları yapılıyor. Şanlıurfa için vizyonel bir proje olarak buluyoruz. Şanlıurfa’da her zaman çocuklar klasik bir şekilde yapılmış parklarda bizler de birazda klasiğin dışında onları heyecanlandırabilecek ve onların daha antrenalini yükseltebilecek bir çocuk oyun dünyası planlandı. Çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şey demektir. Bu ülkenin ve bu şehrin geleceği onlara emanet edilecektir. İstiyoruz ki bulunduğu ve yaşadığı Şanlıurfa’da mutlu olabilmeleridir" şeklinde konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS