Acente temsilcilerine Şanlıurfa tanıtıldı

01.12.2017 19:53:03 tarihinde eklendi, 692 kez okundu
Almanya’da faaliyet gösteren ve bir organizasyonla Türkiye’ye gelen 52 turizm acente temsilcisi Büyükşehir Belediyesinin daveti üzerine geldikleri Şanlıurfa’da, kentin tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgilendirildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin tanıtıma yönelik atakları sürüyor. Son dönemlerde bölge değerlerine yönelik tanıtımları ile Şanlıurfa’yı Türkiye gündemine taşıyan Büyükşehir Belediyesi, bu kez Almanya’da faaliyet gösteren 52 turizm acentesi temsilcisini ağırladı. Acentelerin Türkiye yetkililerinin de katılım gösterdiği davette ilk olarak konuklara Şanlıurfa’yı tanıtan slayt ve sunum gerçekleştirildi.

“Işık Urfa’dan yükselir”

Düzenlenen programda acente temsilcilerini Şanlıurfa’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek konuşmasına başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, "Şanlıurfa, kültürün, tarihin, geleneğin ve müziğin doğduğu yerdir. Işık Urfa’dan yükselir. Şehrimizin güzelliklerine baktığımız zaman bir tarafta Göbeklitepe’de 12 bin yıllık tarih, bir tarafta Halfeti’nin o muhteşem yapısı, bir tarafta Siverek Takoran vadisinin doğal güzelliği ve diğer tarafta ise Harran’daki o ilimin günümüze kadar ayakta kalan eserleri. İşte böylesine bir zenginliğe sahip Şanlıurfa’nın geleceğine yön vermek, halkımızın ferah içerisinde bir arada tutmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm bunlarla birlikte bu güzelliklerimizi dünyaya tanıtmanın derdindeyiz" dedi.

Genel Genel Sekreter Abdulkadir Açar’ın ardından katılımcılara seslenen Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz ise böylesine bir organizasyondan dolayı Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ve acentelerin yönetimine teşekkür ederek Şanlıurfa’nın tarihte çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından kürsüye gelerek Şanlıurfa’ya dair tüm tarihi, turistik, müzik ve damak tadına yönelik ayrıntıları acente temsilcilerine anlatan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, "Şanlıurfa öylesine zengin bir tarihe, kültüre sahiptir ki biz her zaman ’Her kesin yolu bir gün mutlaka Şanlıurfa’dan geçmelidir" diyoruz. Şanlıurfa artık her anlamda turizmde kalkınan bir şehir olmuştur. Biz, yurt içi ve yurt dışından misafirlerimizi Şanlıurfa’da en iyi şekilde ağırlayabilecek tesislere sahibiz. Bu anlamda da tanıtımlar ve organizasyonlar gerçekleştirerek bu potansiyeli tüm dünyaya duyurmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Buluşma daha sonra konuklara Şanlıurfa’ya özgü lezzetlerin sunumu ile ilk günkü programını tamamladı. Programın ikinci gününde ise yine Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda 52 seyahat acente temsilcisine Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik alanları gezdirilecek.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS