Ev hanımlarına 15 bin TL kredi

13.12.2017 18:19:21 tarihinde eklendi, 944 kez okundu
Şanlıurfa’nın Harran İlçesi AK Parti Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına sağlanacak 15 bin TL’lik kredi desteği ile kadınların iş hayatında daha fazla söz sahibi olacağını söyledi.

15 yıllık iktidarı döneminde kadınlara yönelik önemli düzenlemeleri hayata geçiren AK Parti iktidarı, ev hanımlarının üretime katılmasını sağlamak amacıyla yeni bir projeye geliştirdi. Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına KOSGEB kapsamında devletten 15 bin TL’ye kadar faizsiz kredi verilecek. Alınan kredilerin geri ödemesinde 8 yıla kadar vade imkanı sağlanacak. İsteyen ev hanımları, ilk iki yıl için ödemeleri erteleyebilecek.

Geri ödemede 8 yıl vade imkanı

Proje, KOSGEB ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ortak yürütülecek. Projeden, daha önce girişimciliğe ilişkin bir projesi bulunmayan ev hanımları faydalanabilecek. Devletin verdiği destekten faydalanmak isteyen ev hanımları hazırladıkları proje ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapabilecek. Oluşturulacak komisyon tarafından yapılacak incelemenin ardından projesi onaylanan ev hanımlarına ödeme yapılacak.

Kendi işinin patronu olacaklar

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, "Gelir Getirici Projeler" kapsamında hazırlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da destek verdiği proje ile birçok ev hanımının kendi işinin patronu olacağını söyledi. Projenin kadın istihdamının artmasında da önemli bir rol oynayacağına inandığını dile getiren Biter, “AK Parti iktidarları döneminde, siyasetten eğitime, sosyal yaşamdan istihdama kadar birçok konuda pozitif ayrımcılık uygulanan kadınlar tüketen toplum olmaktan çıkıp, üreten toplum haline geldi” dedi.

Biter, hükümetin yeni destek projesi ile ev hanımlarının, anne ve eş olmalarının yanında iş kadını statüsü kazanacağını ve kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durabileceklerini de sözlerine ekledi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS