Türkiye’nin 81 ilinin değerleri TED Şanlıurfa Kolejinde sergileniyor

14.12.2017 20:20:01 tarihinde eklendi, 995 kez okundu
TED Şanlıurfa Koleji, “81 İl’iz Hepimiz Biriz” projesine ev sahipliği yaptı.

81 ilden gelen afişler ile yöresel ürünlerin yer aldığı sergi, Türkiye’nin tanıtımını ve yerli malı kullanımını özendirmeyi hedefliyor.

Yerli malına dikkat çekmek için Karaman’da bir ilkokulun öğretmenleri tarafından hayata geçirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da desteklenen “81 İl’iz Hepimiz Biriz” projesi, Türkiye’nin tüm şehirlerinde eş zamanlı olarak açıldı. 81 ilden 81 öğretmenin bir araya gelerek, yerli üretim ve kültürel değerlere destek vermek amacıyla hazırladığı projeye Şanlıurfa’da, Türkçe öğretmeni Asuman Akgün koordinatörlüğünde TED Şanlıurfa Koleji ev sahipliği yaptı. Proje kapsamında 81 ilden gönüllü öğretmenlerin hazırladığı afişler ve yöresel ürünlerin yer aldığı serginin açılışı, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Uğur Hatipoğlu ve Okul Müdürü Arif Kemal Şamat tarafından yapıldı.

Kentin en gözde eğitim kurumu

Sergiyi gezen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, projenin Türkiye’nin tanıtımı ve yerli malı kullanımının yaygınlaşması açısından taşıdığı öneme dikkat çekti. Projenin Türkiye’nin kültür ve turizm değerlerinin ön plana çıkmasına büyük katkı sunacağını belirten Baydilli, “Şanlıurfa’da bu projeyi TED Kolejinin desteklemesi ayrı bir güzellik. İki yıl gibi bir sürede rüştünü ispatlayan kolejin müdürü ve öğretmenlerine projeye ön ayak oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler Türkiye’yi tanıyacak

Şamat ise, kısa bir sürede tüm eğitim camiası tarafından benimsenen projenin temel amacının öğrencilere Türkiye’yi ve yaşadıkları kenti her şeyiyle tanıtmak olduğunu söyledi. Projede Türkiye genelinden 81 öğretmen ve 6 bin 561 öğrencinin görev aldığını belirten Şamat, “Proje kapsamında ülkemizin tarihi, doğal ve ekonomik zenginlikleri gelecek kuşaklara aktarılacak. Aynı zamanda yerli malı kullanımının da özendirilmesi sağlanacak” şeklinde konuştu.

Sergide öğrencilerin Türkiye’nin tüm mozaiğini aynı çatı altında afişlerle görme şansını bulduğunu kaydeden Şamat, “Türkiye’yi il il gezmeye imkanı olamayan öğrencilerimiz bu proje ile ülkesindeki yerleşim yerlerini ve yerli ürünleri tanımış olacak” diye konuştu. Etwinning tarafından onaylanan proje kapsamında gerçekleştirilen sergi, 15 Aralık 2017 tarihine kadar ziyarete açık kalacak.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS