Engelli maaşları kesilen baba- oğul çaresiz

21.04.2015 01:10:50 tarihinde eklendi, 997 kez okundu
Ankara´nın Mamak ilçesi Çağlayan Mahallesi´nde bir kapıcı dairesinde 300 lira kira ile oturan engelli 34 yaşındaki Metin Ateş ile zihinsel engelli oğlu 11 yaşındaki Çetin Ateş, engelli maaşları kesilince çaresiz kaldı.

Ankara'nın Mamak ilçesi Çağlayan Mahallesi'nde bir kapıcı dairesinde 300 lira kira ile oturan engelli 34 yaşındaki Metin Ateş ile zihinsel engelli oğlu 11 yaşındaki Çetin Ateş, engelli maaşları kesilince çaresiz kaldı. Baba Ateş Oğlu ile 3 ayda bir aldıkları 875'er lira engelli maaşı ile geçinmeye çalıştıklarını, bu para da kesilince mağdur olduklarını söyledi. Kendisinin geçirdiği hastalıklar nedeniyle yüzde 72 engelli kaldığını, verilen rapor doğrultusunda 2001 yılında kendisine engelli maaşı bağlandığını belirten Ateş, oğlunun ise 3 ve 7 yaşlarında geçirdiği ateşli hastalık sonucu yüzde 88 engelli kalıp, maaşa bağlandığını söyledi.

MAAŞ GEÇEN AY KESİLDİ

Baba- oğulun 3 ayda bir aldıkları 875'er lira engelli maaşı iddiaya göre 5 Mart 2015 tarihinde vakıf sınırları dışına çıktıkları gerekçe gösterilip kesildi. Ancak oturdukları evden hiç ayrılmadıklarını belirten Metin Ateş, yaşadığı sıkıntılarını şöyle dile getirdi: “Devlet bu maaşlarımızı bilemediğimiz bir nedenle kesince mağdur olduk. Kiramı ödeyemiyorum. Evimizde ekmek yok, çocuğumun ilaçlarını alamaz duruma düştük. Yetkilerden engelli maaşlarının neden kesildiğini öğrenmeye çalıştım, kimse bu konuda açıklayıcı bir cevap vermiyor. Bu mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini istiyoruz." (Ankara/DHA)


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS