Küçük Başkan gözyaşları içinde ´Engelsiz İstanbul´ istedi

23.04.2015 15:52:22 tarihinde eklendi, 1013 kez okundu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın koltuğuna oturan 4’üncü sınıf öğrencisi Hamza Emirhan Küçükler, ilk talimatını engelliler için verdi. Halasının engelli olduğunu söyleyen ve gözyaşlarına boğulan Küçükler’i Topbaş teselli etti.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Fatih Hekimoğlu Ali Paşa İlkokulu öğrencileri ve öğretmenlerini makamında ağırladı. Topbaş, 23 Nisan’da koltuğunu İlkokul 4’üncü sınıf öğrencisi Hamza Emirhan Küçükler’e bıraktı. Kadir Topbaş’ın İstanbul’a yönelik ilk icraatını sorması üzerine Küçükler "İstanbul’u az da olsa yönetmek çok güzel bir şey" diye yanıt verdi. Başkanlık koltuğuna geçtiği takdirde yapacağı icraatları  sıralayan Küçükler,  "Ben başkan olsaydım, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlerin hepsinin İstanbul’da da yapılmasını sağlayarak, misafirperverliğimizi göstererek turist sayısını arttırmaya çalışırdım. Çocuklar için bisiklet yolu ve engelli vatandaşlarımızın rahat yürüyebilmeleri için yollar yapardım. Ekonomik durumu iyi olmayan zeki çocuklara burs verirdim. Yeşil alan ve parkların sayılarını çoğaltırdım" dedi.

 
GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Taleplerini iletmek üzere Kadir Topbaş’ın özel kalemini arayan Küçükler "Çocuklar için bisiklet yolu ve engelli vatandaşların yürüyebilmesi için yollar yapılmasını talep ediyorum" diyerek isteklerini sıraladı. Bir gazetecinin "Engelli vatandaşlar için yürüme yolları istemenizin özel bir nedeni var mı?" sorusu üzerine Küçükler, gözyaşlarına boğuldu.  Halasının felç olduğunu söyleyen öğrenciyi, Kadir Topbaş sarılarak teselli etti. Bu anlar, orada bulunan herkesi duygulandırdı.

Makamındaki törenin ardından, kendisini ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlere ikramlarda bulunan Topbaş, çocuklarla tek tek ilgilendi. Okula Türk Bayrağı hediye eden Topbaş, öğrencilere de mini tablet içeren çeşitli hediyeler dağıttı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS