Kamu Kurum ve Kuruluşları Engelli İstihdamı İçin İmtihan Yapacak

07.12.2015 21:12:36 tarihinde eklendi, 1184 kez okundu
Kamu kurum ve kuruluşları, engelli personel istihdam etmek için imtihan düzenleyecek.

Kamu kurum ve kuruluşları, engelli personel istihdam etmek için imtihan düzenleyecek. İmtihanı kazanan 213 engelli, çeşitli kurumlarda iş başı yapacak.

Devlet Personel Başkanlığı, başta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Anayasa Malıkeıııesi, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı olmak üzere birçok kuruma, imtihanla en az yüzde 40 özürlülük oranına salıip personel alınacak.

imtihan 20 Mayısta

MEB?e başvuru 14 Mayıs Pazartesi, diğer kaıııu kurumlarına başvurular ise 8 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar yapılabilecek. Buna göre, MEB, Türkiye genelinde idari hizmetli statüsünde lise veya dengi mesleki ve teknik okul mezunu 100 engelli personel alacak. İmtihan yerleri İl Milli Eğitim müdürlüklerince belirlenecek ve iıııtilıan 20 Mayısta yapılacak. Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, 2, Devlet Personel Başkanlığı 3, Atatürk Kültür, Dil ve Taıilı Yüksek Kurumu Başkanlığı 5, Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı 2 engelliyi iş sahibi yapacak. Başvurular ilgili kurumların personel dairelerine yapılabilecek. SHÇEK ikinci sırada SHÇEK Genel Müdürlüğü, 15 hizmetli ohııak üzere toplam 41 engelli personel alacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü de 25 engelli vatandaşı istihdam edecek.

Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü ise 1 elektrik mühendisi engelliyi iş sahibi yaparken, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü 4 engelli vatandaşı istihdam edecek. Türkiye genelindeki birçok üniversite de işsiz durumdaki engelliyi iş sahibi yapacak. Başvuru şartları Kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli personel için başvuracak adayların iş talep formu doldurmaları gerekiyor.

27.11.2015 - İHA


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS