Eyyübiye belediyesi kursları başladı

02.01.2016 22:11:23 tarihinde eklendi, 1021 kez okundu
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Eyyübiye Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Mürkezi’nde kurs çalışmaları başladı.

Eyyübiye  Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Eyyübiyeli vatandaşların  kültürel ve sportif alanlardaki becerilerini arttırmak amacıyla yeni kurslar açtı. Eyyübiye Kültür Müdürlüğü, el becerilerini ve çeşitli meslek guruplarındaki merakını erteleyen her yaş gurubundan vatandaşlara ücretsiz kurs hizmeti veriyor. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Halk Oyunları, Resim, Satranç, Hat, Ebru, Telkari, Karete kurslarının yanı sıra çeşitli alanlarda açılan kurslarla birçok vatandaşa , uzman hocalar tarafından yeni meslekler ve el becerileri kazandırılması hedefleniyor.

Eyyübiye Başkanı Mehmet Ekinci, “İlk günden itibaren insan odaklı çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal ve kültürel açıdan kalkınmışlığı geliştirebilmek için değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Kültürel değerlerimizin yoğun olduğu bir bölgede bulunmamız bu değerleri yaşatmamız anlamında biz yerel yöneticilere de farklı bir misyon kazandırmaktadır. Biz de bu misyon doğrultusunda belediyecilik çalışmalarımızın temelinde insan odaklı çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bu güne kadar yaptığımız bu çalışmalar ile de kamuoyundan bu manada takdir topladık. Kültür müdürlüğümüzün yaptığı bu çalışmayla da bu değerlerimize sahip çıkma noktasında adım atmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın da, başlattığımız eğitim kurslarına olan teveccühleri ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Ücretsiz bu kurslardan tüm vatandaşların faydalanacağını umuyor, ilgilerini bekliyoruz” dedi.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Atik Sahil ise ‘Yeteneğini Keşfet’ sloganıyla açılan eğitim kurslarına, vatandaşların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Sahil, “Ücretsiz eğitim kurslarımız için başvuruları almaya başladık. Eyyübiye Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik kapsamında yaptığımız bu çalışma ile değerlerimize sahip çıkmayı ve onları yaşatmayı umut ediyoruz” diye konuştu.

GümüşTelkari Ustası Eyyüp Sabri Tatlı, “Eyyübiye İlçe Belediyesi ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi  tarafından açılan ve  unutulmaya yüz tutmuş gümüş telkari sanatını canlandırmaya çalışıyoruz. Bayan kursiyerlerimiz açılan şuan görmüş oldukları gümüş telkari sanatını onlara öğretip onlara iş imkanları açmayı hedefliyoruz. Eyyübiye İlçe Belediyesi Başkanımız Mehmet Ekinci’ye ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Kursiyer Ayşegül Gültekin, “Eyyübiye İlçe Belediyesi ve Yenişehir Halk Eğitim Kursu tarafından açılmış olan gümüş telkari kursunu öğrenmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar bu kursu başarıyla bitirip arkadaşlarımızla beraber atölye açmayı düşünüyoruz. Emeği geçen başta Eyyübiye İlçe Belediyesi Başkanımız Mehmet Ekinci’ye kurs hocamız olan Eyyüp Tatlı hocamıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS