ANNESİ ONA KAN ÇIKARACAKSIN DİYORDU!!!!!

01.02.2017 tarihinde yayınlandı, 690 kez okundu

Uzun yıllardır, yalnız yaşıyordu,, bu yaşamın getirdiği zorunluluklardan çok, ait olma ve güven duygusunu hiç bilmemiş ve sorgulamamış olmasındandı.

Oturduğu binada, üst katta 2 genç kızı ile bir aile oturuyordu, her Pazar, kızlar saat 10 demeden yüksek sesle müzik açarlar ve bir Pazar günü uzun uyumasına izin vermezlerdi. Her  Pazar günü akşam da anne ve babaları piknikten döner, saat gece 1 den sonra, kadın eve getirdiği bulaşıkları gece 3 e kadar yıkardı, bıkmıştı.   O Pazar gecesi bir de köpek su ve bulaşık sesine havlayarak katılmıştı. Eczanede, telefonla kadını aradı yaşadığı sorunu ve azıcık sessizlik istediğini söyledi, köpeğin kalıp kalmayacağını sordu..

 Kadın, yeni aldık köpeği yazlıkta kalacak, küçük deyince, o da güle güle büyütün demiş telefonu kapatmıştı. Akşam saat 9 da eve gelince, saat 10 da tepesinde bağıran, yüksek sesle hakaret eden, içen ve piknik tüpünü tavanda yere, tavanı çökertmek ister gibi, sürekli yere vuran adamlardan çok korkmuştu.  

 Ne yapacağını bilmiyordu, binadaki bir kaş kişiyi aramış ama kimse duymamıştı. Aklına kız kardeşini aramak geldi. Eniştesi hemen arabaya atlamış, kapıya yaklaşırken, birden yukarı kavgaya çıkabileceği aklına gelmişti. Hemen bir iki eşyasını bir çantaya doldurup, koşarak aşağı inmiş, eniştesi arabadan çıktığı anda karşısına dikilmişti.

 Adamlarla kavgaya yukarı çıkacaktı, yalvardı zamanı değil, onlar kendinde değil diye ikna edip, kız kardeşinin evine dönmüşlerdi. Ertesi sabah eniştesi üst kattaki adamı aramış kavgaya yaptıklarının hesabını vermeye çağırmıştı. İki erkek onun yüzünden karşı karşıya kalmışlardı.

Kız kardeşine, eşini aramasını olayı uzatmamasını yalvararak söylemişti.

 Annem bana senin yüzünden bir gün kan çıkacak demişti. Lütfen bunun günahını taşıyamam evinin yuvanın dağılmasına razı olamam demişti.

 O gün bugün hala kan kussa kızılcık yedim der, ve kurban bayramında, üst komşu kurban eti getirdiklerinde, kızın yüzüne sert set bakmış ve eti almadan kapıyı kapatmıştı, İNSANA SAYGI SADECE DİNİ GÜNLERDE Mİ? .  

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS